چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم

چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم ، بپردازیم. در ایران بازار رستوران­ ها شاهد موفقیت و شکست­ های متعددی است.

چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم
چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم

می­توان گفت پیشرفت در کسب و کار فرایندی کاملا سازمان یافته است و به تلاش صاحب آن مرتبت است. موفقیت را نمی­توان به شانس واگذار کرد رستوران دار باید از پایه کار خود رامستحکم پیش ببرد.

البته به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم با یک متخصص اهل فن در این زمینه هماهنگ باشید و از تجربیات وی در این زمینه بهره بگیرید. چرا که این امر باعث می شود تا شما گام های بهتری را بردارید و در این زمینه ریسک شما به شدت کاهش یابد

سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند:

  1. راهکارهای پیشنهادی تبلیغ رایگان و بهینه کسب و کار
  2. مشکلات عمده رستوران ­ها
  3. شعار تبلیغاتی

راهکارهای پیشنهادی تبلیغ رایگان و بهینه کسب و کار:

  1. شناخت دقیق مشتری هدف: این مورد را می­توان اولین و مهمترین مورد برای تبلیغ به صورت کاملا رایگان در کسب و کار موفق دانست. اگر رستوران­دار بتواند مشتری خود را بشناسد به راحتی می­تواند از روش ­های جذب و تبلیغات استفاده کند که این کار تبلیغ را برای رستوران­دار تا حد زیادی راحت­ تر می­کند.
  2. باید دانست که تمامی مشتریان مثل هم نیستند و باید با پرسیدن سوالاتی چون رده سنی و شغلی مشتریان به چه صورت است؟ آیا سرو کار من با طبقه­ ای اداری است که در ساعات اداری مشتری من هستند یا در تعطیلات با خانواده برای گردش و تفریح به رستوران می ­آیند؟
  3. آیا مشتری من جزو افراد سحر خیز است و صبح زود قبل از رفتن به سر کار به رستوران می­ آید؟ یا افرادی هستند که زمان پخش فوتبال، والیبال یا بقیه مسابقات برای تجربه هیجان بیشتر به رستوران می­آیند؟ از خود در رده اول مشتری خود را شناخت تا بتوان به صورت درست سیاست­ های تبلیغاتی خود را به کار برد.

با پرسیدن این سوالات از خود می­توانید مشتری هدف را شناسایی کنید و جواب این سوالات می­تواند جزو اولین­­ قدم­های شما برای موفقیت در این کار باشد.

راهکارهای پیشنهادی تبلیغ رایگان و بهینه کسب و کار:
راهکارهای پیشنهادی تبلیغ رایگان و بهینه کسب و کار:

طراحی وب سایت اینترنتی مختص رستوران:

یکی از ساده ­ترین روش ­ها برای دریافت اطلاعات درباره رستوران­ها جستوجوی اینترنتی است. مشتریان به راحتی و با سرعت برای به­دست آوردن اطلاعاتی چون منو، قیمت، نوع غذا و سرویس در اینترنت جستوجو می­کنند و برای این کار رستوران­دار نیازمند وب سایت اینترنتی است تا بتواند تمامی اطلاعات مربوط به رستوران خود را به عموم مردم ارائه دهد.

شایان ذکر است برای این که بتوان اطلاعات کامل و البته ضروری را در اختیار مشتریان گذاشت باید فرد در اینترنت حضوری کاملا فعال داشته باشد.

طراحی وب سایت اینترنتی مختص رستوران:
طراحی وب سایت اینترنتی مختص رستوران:

اکنون داشتن یک وب سایت اینترنتی که مناسب این کار باشد در حال حاضر به صورت رایگان (شرکت­ هایی هستند که وب سایت را به صورت رایگان برای مشتریان می­زنند و از فروش آنلاین مشتریان چیزی حدود 5% را برای خود بر می­دارند) و یا با هزینه ای بسیار پایین قابل راه اندازی است. در وب سایت اینترنتی وجود اطلاعات زیر کاملا مورد نیاز و ضروری است:

منو:

همه غذاها، دسر، نوشیدنی، پیش غذا و تمامی خوراکی­هایی که در رستوران به فروش می­رسد باید در وب سایت اینترنتی رستوران موجود باشد

قیمت:

منو و قیمت غذاها مهمترین دلیل وجود مشتری در رستوران است پس باید قیمت­ها به صورت شفاف نمایش داده شود.

مهمانی­ های ویژه ­ای چون جشن ­ها و مراسمات ختم:

با برگزاری این مراسمات تبلیغی کاملا رایگان برای رستوران شما در تعداد زیاد انجام شده و این یک موفقیت بزرگ برای رستوران­دار می­تواند باشد.

چون مشتریان با دوستان خود درباره کیفیت و میزان رضایتشان از غذاها گفتوگو می­کنند و در صورت رضایت آن­ها را به سمت این مکان راهنمایی می­کنند. بهتر است در طی سال زمانی را به مهمانی­ها اختصاص دهید و آن را در وب سایت خود مشخص کنید.

مشخص نمودن ساعات کاری:

روشن نمودن این موضوع برای مشتریان بسیار می­تواند حائز اهمیت باشد و جزو عوامل مهم در جذب مشتری محسوب می­شود.

مشخص کردن مکان بر روی نقشه:

بهتر است که جانمایی رستوران خود را بر روی نقشه گوگل در وب سایت خود قرار دهید که محل اصلی را به عموم مردم نشان دهد.گاهی حتی یک کروکی از محل رستوران می­تواند تا حد زیادی به مشتریان برای پیدا کردن رستوران کمک کند.

رزرو آنلاین:

باید در وب سایت اینترنتی رستوران یک شماره قرار دهید که مشتریان بتوانند با یک تماس غذای مورد نظر خود را سفارش دهند.

به نمایش گذاشتن عکس غذاها:

از مهمانی­ ها و غذاهای طبخ شده در رستوران عکس گرفته و در وب سایت به نمایش بگذارید. این کار نشان دهنده فعال بودن رستوران در تمام زمینه­ هاست و باعث جلب بیشتر رضایت مشتری می­شود.

درباره ما:

کاملا دوستانه اطلاعاتی از نحوه کسب­وکار خود و چگونگی راه ­اندازی رستوران به مشتریان خود بدهید.مواد اولیه مورد استفاده خود را برای مشتریان بازگو کنید.

جلب توجه دیگران با روش­ های خلاقانه:

در سالگرد تاسیس رستوران خود پخت غذاهای رایگان و متفاوت می­تواند تبلیغی بسیار موثر برای رستوران شما باشد که با ابزارهای متفاوتی چون تلگرام و اینستاگرام می­توانید صدای خود را به گوش همه برسانید.

با کسب ­و کارهای مرتبط به خود همکاری کنید:

مثلا اگر در نزدیکی یک ساختمان اداری هستید می­توانید یک تخفیف 10 درصدی به کارکنان این اداره بدهید و از آنان بخواهید که به دوستان و آشنایان خود شما را معرفی کنند. این یک شیوه تبلیغات محلی به صورت رایگان است.

حضور فعال در مسابقات و نمایشگاه­ ها:

مشتریان با دیدن برند رستوران در مسابقات کیک و شیرینی پزی، قهوه و باریستو،نمایشگاه­ های مرتبط با غذا و کمپین ­های اینترنتی بی ­اختیار جزء طرفداران شما خواهد شد. این روش مدت زیادی توسط رستوران­ها و کافی­ شاپ ­ها انجام شده و همیشه نتایج خوبی را در پی داشته است.

با مشتریان خود در ارتباط باشید:

می­توانید با دادن فرم رضایت به مشتریان خود هم از میزان رضایتمندی آنان نسبت به خود اطلاع پیدا کنید و هم با این کار شماره آنان را به دست بیاورید تا بتوانید پیام تبلیغاتی برای آنان ارسال کنید یا در سال­روز تولد خدماتی چون تخفیف چند درصدی به مشتریان ارائه کنید.

مشکلات عمده رستوران ­ها

سوالی که خیلی­ها از خود می­پرسند این است که چرا رستوران­ها شکست می­خورند؟ دلیل تعطیلی رستوران­ها اکثرا یک مشکل نیست بلکه با مشکلات متعددی مواجه می­شوند که به اختصار توضیح خواهیم داد:

  1. استخدام مدیر ضعیف: استخدام مدیری که در ظاهر با تجربه به نظر می­رسد اما در واقعیت نتواند رستوران را به نحو احسنت اداره کند می­تواند ضربه سنگینی به رستوران وارد کند.
  2. عدم درک هزینه­ های مواد غذایی: اولین راه برای سوددهی خوب قیمت گذاری صحیح بر روی منوی غذایی است.
  3. آلودگی­ های شایع مواد غذایی: آلودگی ­های شایع رستوران­ها دو نوع­اند:

نوع اول به مواد غذایی که در تهیه آن­ها قوانین رعایت نشده است مانند مواد پروتئینی که شرایط تهیه آن نامناسب بوده، یا سبزیجاتی که با فاضلاب آبیاری شده­اند، مواد غذایی تاریخ گذشته، طبخ غیر قانونی و شستوشوی نامناسب

نوع دوم به محیط کار مربوط است مثل میز کار، یخچال، دمای نگهداری مواد و وجود حشرات

مشکلات عمده رستوران ­ها
مشکلات عمده رستوران ­ها

شعار تبلیغاتی

استفاده از اینکار بهره وری بسیار بالایی می­تواند برای رستوران داشته باشد و نتایج جمعی ایده­های جالبی را برای این موضوع می­تواند شامل شود.

اگر دوست داشتین لطفا این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
نیما پورخلیل

نیما پورخلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و آموزش ها مطلع شو:

به حساب خود وارد شوید